Dodamies ar auto apceļot Eiropu

Ekskursijās var doties ne tikai pēc tūrisma operatoru sagatavotiem ceļvežiem kopā ar grupu. Arī paši draugu vai ģimenes lokā varat izplānot lielisku ceļojumu. Viens no iecienītiem ceļojumu veidiem ir brauciens ar auto pa Eiropas skaistākajām vietām. Tā var izveidot aizraujošu ceļojuma maršrutu, braukt sev vēlamā tempā un kavēties katrā vietā tik ilgi, cik vēlaties.

ceļojumsJa ir gana ērts un plašs transportlīdzeklis, tad var īstenot arī mazbudžeta ceļojumu un gulēt automašīnā, paņemt līdzi pietiekamus pārtikas krājumus. Šādā ceļojumā pirms diviem gadiem devās mana māsa ar studiju biedriem. Viņi paņēma no drauga tēva busiņu ar septiņām sēdvietām, sagatavoja visu nepieciešamo līdzi – ēdienu, guļammaisus, arī teltis, ja būs iespēja tās izmantot.

Un divas nedēļas pavadīja ceļojumā. Galamērķis bija Itālija, bet pa ceļam viņi paspēja apskatīties arī valstis, kuras šķērsoja. Viņa bija sajūsmā par šo ceļojumu un mēģina mani pierunāt nākamajā gadā doties ceļojumā kopā – visām trijām māsām ar vēl dažiem draugiem.

Lai šāds ceļojums būtu izdevies, svarīgi laikus padomāt par daudzām niansēm – atbilstošu aprīkojumu, automašīnas tehnikso stāvokli, kas pirms izbraukšanas noteikti jāpārbauda, lai ceļā negadītos nepatīkami pārsteigumi.

Vēlams, lai riepas automašīnai būtu kvalitatīvas un jaunas, jo brauciens ir garš un intensīvs. Riepas ir tas elements, kas jebkurā vietā un situācija garantē drošu braukšanu. Tāpēc jāizvēlas sezonai un konkrētajiem apstākļiem piemērotas riepas, izvērtējot arī valsti, uz kuru dodaties.

Ko Eiropā būtu vērts apskatīt? Tās noteikti ir visas senās un kultūrvēsturiskās pilsētas, kas ir bagātas ar savdabību arhitektūru, muzejiem, vēstures pieminekļiem. Vēl patīkams un krāšņs būtu brauciens gar Vidusjūras piekrasti vai pa nepierādinātajām Balkānu valstīm, kur ir savdabīga un krāšņa daba.

Norvēģija Zinu, ka daudzi par galamērķi izvēlas Spāniju, kur var baudīt sauli, siltumu, okeāna piekrasti un pat nokļūt līdz Pireneju pussalas galam – Gibraltāram, kur labos laika apstākļos var ieraudzīt Āfrikas kontinentu. Tie ceļotāji, kuriem tuvāks ziemeļniecisks šarms, var izvēlēties ceļojumu par skaisto un skarbo Norvēģijas piekrasti un arī citām Skandināvijas valstīm.

Bet var arī atvērt karti un ar ciet acīm izvēlētis savu galamērķi. Tas noteikti būs lielisks piedzīvojums – doties nezināmajā, pašiem izplānot savu braucienu, iepazīt citas valstis, to vēsturi, dabu un cilvēkus. Jānovēl tikai laimīgu un drošu ceļu! Vēl var paspēt izmantot šo vasaru neaizmirstamam ceļojumam.