Paplašini zināšanas – studē ārzemēs

Loģiski, ka pēc vidējās izglītības iegūšanas jaunieši iestājas kādā augstskolā un iegūst zināšanas kādā konkrētā nozarē, ar kuru saista savu tālāko profesiju. Pirmais posms ceļā uz labu augstāko izglītību ir bakalaura diploms. Tālāk jau ir vairākas izvēles. Daži jaunieši ar to arī beidz savas izglītības gaitas un metas aktīvā darba dzīvē.

arzemes studentiBet citi vēlas turpināt smelties zināšanas un padziļināt savu izpratni izvēlētajā nozarē, iegūstot maģistra grādu, kāds pat mērķē uz doktora grādu. Tie ir augsti, bet pavisam reāli sasniedzami mērķi. Tomēr ne visās nozarēs Latvijā tiek piedāvātas kvalitatīvas augstākā līmeņa studijas, tāpēc jaunieši mēdz izvēlēties tālākās mācības ārzemēs.

Arī vairāki mani studiju biedri pēc bakalaura programmas absolvēšanas Latvijā, magistra studijas uzsāka ārzemēs, jo redzēja tur lielākas iespējas, gribēja palielināt savu konkurētspēju, arī nomainīt vidi un iepazīt kādu citu valsti. Pēc maģistra grāda iegūšanas ārzemēs, viņi bija daudz pieprasītāki darba tirgū, nekā tiek studiju biedri, kuri uzreiz sāka strādāt vai maģistrantūru turpināja tepat Latvijā.

Protams, ka tas nav stāsts, kas darbojas visos gadījumus, jo daudzi perspektīvi un mērķtiecīgi jaunieši iegūst izglītību tepat un sasniedz ļoti daudz. Tomēr mācības ārzemēs var sniegt nenovērtējami lielu pieredzi, cita līmeņa zināšanas, prakses iespējas ārzemju uzņēmumos. Tas ļoti noderēs tiem, kuri mērķē uz starptautisku karjeru.

Kā uzzināt, kur un ko var studēt ārzemēs? Labs palīgs šajā jautājumā var būt izglītības aģentūra Ergo Education, kas jau vairāk nekā divdesmit gadus nodarbojas ar izglītības jautājumiem ārzemēs, palīdzot bērniem, jauniešiem un jebkuram interesentam atrast sev piemērotāko izglītības iestādi un iestāties tajā.

Ergo Education sadarbojas ar daudzām prestižām universitātēm no dažādām Eiropas valstīm. Tajās var atrast interesējošas bakalaura un maģistra studiju programmas, kas ļaus paplašināt savas zināšanas un uzlabot nākotnes karjeras iespējas.

Mācības ārzemēs ļauj jauniem speciālistiem sadarboties un mācīties no nozares labākajiem ekspertiem, kas bieži vien šajās universitātēs strādā par mācībspēkiem, vada studentu diplomdarbus, sadarbojas prakses jautājumos.

Daudzās Eiropas valstīs izglītības sistēma jau sen cieši sadarbojas ar konkrēto nozari, tās ekspertiem un uzņēmējiem, kas sniedz savus ieteikumus arī studiju programmas satura veidošanā, lai pēc diploma iegūšanas jaunie speciālisti būtu gatavi reālajai darba situācijai.

Vairāk par Ergo Education piedāvātajām iespējām studēt kādā no ārzemju universitātēm, meklējiet mājaslapā ergoeducation.com.