Uz mežu pēc sēnēm tikai ar drošu auto

Vasaras otra puse un rudens ir ideāli piemērots laiks, lai dotos uz kādu mežu, lai izbaudītu klusumu un piepildītu savus grozus ar dabas veltēm: ogām un sēnēm. Naskākie mežu apmeklētāji šādā veidā spēj atvaļinājumu laikā nopelnīt pat otro algu, vajag tikai nedaudz veiksmes, lai atrastu pareizās vietas, un tad jau darbs dara darītāju.

pēc sēnēm ar autoKad nesen pie mums viesojās kāds omulīgs ģimenes pāris, viņi ar lepnumu lielījās, cik ražīgi izdodas dienā salasīt sēnes, nodot tās vietējiem uzpircējiem un katru dienu nopelnīt ap 30-50 eiro, bet ražīgākās dienās pat visus 100 eiro. Lieki bilst, ka minētie jaunumi manam vīram bija kā āķis lūpā. Katru dienu viņš manā virzienā raidīja īgnus skatienus, kad spītīgi atteicos meklēt aukli bērniem, lai dotos uz mežu, līdz pirmajās brīvdienās iekāpa savā braucamajā un uz mežu devās pats.

Mūsu tuvākās apkaimes mežus viņš izbraukājis gandrīz krustām šķērsām, lai tik uzdurtos tai sēņu zelta dzīslai, taču mājās labākajā gadījumā atgriezās ar nepilnu spainīti beku un gaileņu. Nodot tik mazus apjomus nav izdevīgi, toties sēņu mērcei sanāk, un arī ziemai kādu sēni izdodas pat iesaldēt.

Pēdējais brauciens gan sagādāja nepatīkamus pārsteigumus. Vīrs bija nolēmis doties uz vietējo purvu, taču brauciena laikā mežā kā gadījās kā ne, uzdūrās uz kāda nepamanīta celma, kā rezultātā mašīna nekustēja no vietas. Draugi visi darbā, tāpēc zvanīja uz servisu, kur bez pakalpojumiem tiek tirgotas arī auto rezerves daļas. Meistars bez ilgas skaidrošanas atrada pareizo vietu, un automašīnu ar visu vīru aizvilka līdz civilizācijai.

Mūsu ģimenē kā vairumā ģimeņu, kur šoferi ir vismaz divi pieaugušie, allaž valda zināma sacensība, kurš ir labāks auto vadītājs, tāpēc vīrs tā arī nepastāstīja, ko savam dārgajam auto bija saskādējis, tik vien atzina, ka rezerves daļas bija par pieņemamu cenu viņam. Un, lai apklusinātu manu ķiķināšanu par viņa izbraucienu, iedeva man pilnu spainīti ar gailenēm un noteica: “Tas ziemai!”