Veselība un skaistums – kurš svarīgāks?

 

Skaidrs, ka katrs cilvēks grib izskatīties labi, būt pievilcīgs, ar savu ārieni atstāt labu iespaidu. Un šī mērķā vārdā mēs veltām daudz pūļu, laika un naudas, lai panāktu vēlamo rezultātu. Frizieris, manikīrs, pedikīrs, ādas kopšana, kosmētiskās procedūras, diētas, sportiskās aktivitātes – tas viss palīdz veidot savu ārējo izskatu. Un kamēr tas notiek saskaņā ar savu ķermeni un tā labsajūtu, viss ir kārtībā.

Tomēr robeža, aiz kuras mēs jau varam nodarīt savam ķermenim pāri, ir ļoti nemanāma. Un šajā ziņā visvairāk grēko sievietes, jo viņu prātos ir dažādi sabiedrības uzspiesti stereotipi par to, kāda ir skaista sieviete, kādi ir vēlamie parametri. Un viņas arī izmisīgi cenšas to sasniegt, lai atbilstu kādiem standartiem. Un nav retums, kad tas notiek par veselības un pat dzīvības cenu.

skaistumsBet dzīve taču ir kaut kas vairāk par apģērba un krūšu izmēru. Aiz tā ir dzīvs cilvēks ar saviem gēniem, tāpēc jau katrs mēs esam atšķirīgs. Ja viena sieviete var ēst visu, bet ne grams svara nenāk klāt, tad citai atliek tikai paskatīties uz ēdienu, lai jau kleita kļūtu par šauru. Un pats grūtākais ir rast tajā veselīgu līdzsvaru – rūpēs par savu izskatu un arī veselību.

Te var pieminēt tādus biedējošus vārds kā anoreksija un bulīmija. Šīs slimības ir sabojājušas dzīvi tik daudzām sievietēm. Bet kur ir jāmeklē saknes tam, ka sieviete vai arī vīrietis tik izmisīgi ķeras pie jebkurām metodēm, lai tikai padarītu sevi tādu, kā ir iedomājies? Un nedomājot par to, cik šie veidi un metodes ir bīstami viņu veselībai un pat dzīvībai. Tabletes, medikamenti, operāijas, neēšana un skarbas diētas, sevis mocīšana nebeidzamos sporta treniņos – tās visas ir pārmērības, ko izvēlas slims prāts. Šajā gadījumā es domāju cilvēku, kuram ir problēmas ar pašapziņu, visticamāk, ka jau ģimenē tas nav attīstīts – veselīga un mīloša attieksme pret savu ķermeni.

Un cilvēks attopas tikai tad, kad nonāk slimnīcas gultā. Tiek ārstēti sabojātie kauli, gremošanas sistēma, ļoti cieš reproduktīvā sistēma, īpaši sievietēm. To visu labi atklāj magnētiskā rezonanse, kas efektīvi un ļoti sīki atklāj vismazākās izmaiņas ķermenī. Magnētiskā rezonanse ir viens no mūsdienīgākajiem un efektīvākajiem izmeklējumiem, lai noteiktu veselības stāvokli. Pieejamā laikā un cenā to piedāvā “Veselības centru apvienība”.