Bērnu drošība automašīnā – vienmēr aktuāli

 

Bērni ir mūsu lielākā vērtība un dzīves prieks. Viņus mums ir jāsargā un jāuzmana visvairāk, jo viņiem ir dabiska zinātkāre un arī tieksme neievērot vecāku norādes un brīdinājumus par briesmām. Un, lai arī kāda būtu bērna rīcība, sekas vienmēr ir vecāku atbildība. Tēma, kas tiek apspriesta gana bieži, ir tieši bērnu drošība automašīnās. Lai arī teoriju visi zina, tomēr prakse liecina, ka liela daļa pieaugušo pret to attiecas diezgan vieglprātīgi.

  • bērnu sēdeklis Vecumam atbilstošs autosēdeklītis ir obligāts. Tas ir vissvarīgākais faktors, lai bērns automašīnā sadursmes laikā varētu cerēt uz izdzīvošanu un pēc iespējas mazākām traumām. Katram bērna vecumam un svaram ir jāizvēlas piemērots autosēdeklītis. Tam jābūt drošam un piestiprinātam atbilstoši ražotāja norādēm. Ar šo vecāki mēdz grēkot. Tāpat jāatceras, ka ziemā nedrīkst bērnu piesprādzēt, ja mugurā ir biezā jaka. Tas padara siksnas vaļīgas, laujot bērnam pat pilnībā no tām atbrīvoties. Pareizi būtu bērnu piesprādzēt kādā plānā jakā, un tad vajadzības gadījumā pa virsu var uzklāt sedziņu. Ja bērns droši nav piesprādzēts autosēdeklītī, viņu automašīnā nedrīkst pārvadāt.

 

 

  • viens automašīnā Neatstāj bērnu vienu automašīnā. Gan jau būsiet dzirdējuši par gadījumiem, kad bērni, kas atstāti automašīnā, sakarst un iet bojā pat neilgā laika posmā. Tas ir ļoti bīstami, tāpēc bērnu vienu pašu automašīnā nedrīkst atstāt. Pat ne uz desmit minūtēm. Automašīnas salons uzkarst ļoti ātri, tas ir tāpat, kā atrasties zem lupas. Šādos gadījumos ātri var iestāties letāls iznākums. Un vecāki pat neapzināsies, ka ir izdarījusi kaut ko nepareizu. Daudzi par šo faktoru pat neaizdomājas. Tāpēc gribam par to atgādināt.

 

 

 

  • tehniskais stāvoklis Parūpējies par automašīnas tehnisko stāvokli. Atbilstošs auto tehniskais stāvoklis, labas un sezonai atbilstošas riepas ir obligāts nosacījums, lai auto nepiedzīvotu uz ceļa nepatīkamas situācijas un neapdraudētu bērna dzīvību. Vecāki mēdz taupīt un pērk lietotas riepas, tomēr tas ir riskanti. Var arī atrast labas un jaunas riepas par adekvātu cenu. Piemēram, Sailun, Nokian vai Falken riepas.