Steidzīgos pat nauda neatturēs

veselības parbaudeNu jau sācies jauns darba gads un kārtējo reizi pienācis brīdis, kad darba veikšanai jāveic veselības pārbaude. Katram, protams, apmeklējamo ārstu saraksts ir savs, taču pat Latvijas mazajās pilsētās, kur ir iespēja šādu pasākumu veikt, tas prasa laiku, kā rezultātā var gadīties gaidīt rindā un gaidīt savu kārtu.

Pats interesantākais ir tas, ka pat par spīti tam, ka šeit neko nenoslēpsi, un visi cilvēki gaida rindā, vienalga mēdz atrasties kāds bezkaunīgais, kurš ar konfekšu kārbu padusē brien garām rindai uz kabinetu, kur pieņem arodārsts. Gods kam gods, ārsti bijuši godprātīgi un nokauninātais bezkaunis devies uz rindas galu gaidīt savu kārtu, tikām blakus sēdošajām meitenēm tika tas prieks nobaudīt šokolādes konfektes.

Tas, ka šādam procesam jāiziet cauri, patiesībā ir ļoti labi, bet būsim godīgi, diezgan bieži šīs veselības pārbaudes tiek veiktas formāli. Patiesībā tā nevajadzētu būt, jo šī varbūt ir vienīgā reize, kad dažu labu cilvēku var piedabūt uz veselības pārbaudi, jo visādi citādi viņš jūtas labi un par kādu sāpīti sānos nemaz neķer kreņķi, kaut gan tur varbūt tiek signalizēts par nopietnu saslimšanu.

Un tā kā tāpat kā dzīvē, kad ir cilvēki, kuri vienmēr grib tikt rindas priekšā un kuriem nav laika sēdēt garo rindu, tad jāmeklē citus risinājumus, un tāds ir – iziet veselības pārbaudi kādā no privātām klīnikām. Tas, protams, maksās lielāku naudu, bet steidzīgos pat nauda neattur izdarīt savu darbu ātri. Viņi ir pieraduši visu iegūt tūlīt un tagad, tāpēc šāda aizķere viņus neapturēs arī šoreiz izdarīt savu formalitāti ātrāk.

Es neaicinu uz kādu revolūciju, jo dzīvē visādi gadās un kādam varbūt tiešām ir jāsteidzas, tomēr lai nu kur mums būtu jāapstājas un jāieklausās, tad tā ir mūsu veselība. Ar to joki mazi. Kad esi slims vai pat stāvi jau pie Pētera durvīm, tad ir vienalga, bagāts tu vai nabags, labāk lieku reizi ir izdarīt darbu kārtīgi, nevis ķeksīša pēc. Veselība par to tev vēlāk pateiks paldies. Ir taču zināmas tādas reizes, kad pavisam nejauši atklājas kāda saslimšana, u tikai pateicoties šādai nejaušībai ir iespēja iegūt laicīgu ārstēšanu, kas rezultējas pozitīvā gala iznākumā.