Ēkas fasāde – jūsu uzņēmuma vizītkarte

ekas fadasVai jūs izvēlētos sadarboties ar uzņēmumu, kurš savu darbību veic ēkā, kura izskatās noplukusi, neapsaimniekota un neremontēta? Saprotams, ka uzņēmuma darbā jebkurš eiro ir svarīgs, un šķērdēties ar saviem finanšu līdzekļiem nav ieinteresēts neviens, tomēr padomāt par to, kādu priekšstatu uzņēmums rada, strādājot nesakoptā vidē, gan būtu vērts, jo, pat ja cilvēki gribēs ar jums sadarboties, ēkas izskats var viņus no tā atturēt. Kā saka, ja netiekat galā ar savu darba vidi, ko var sagaidīt sadarbībā?

Interneta bizness

Ja jūsu uzņēmējdarbība notiek internetā, tad jūsu ēkas fasādes apdare viennozīmīgi nav būtisks faktors jūsu darbībai. Neviens to neredz, un jums galvenais, lai pašiem ir ērti, silti, droši.

Daudzi uzņēmumi, kuri šādi strādā, patiesībā pat nenomā normālu ofisu un noliktavas, jo ofiss atrodas mājās pie uzņēmuma īpašnieka, savukārt noliktavas pieder dažādām loģistikas kompānijām. Tāds biznesa modelis kļūst arvien populārāks. Īpaši tas vērojams dažādu interneta veikalu veidolā.

Celt jaunu vai atjaunot veco?

Tomēr ja reiz esat nopietns uzņēmums, kurš ne tikai ražo, bet arī plāno paplašināties, tad jautājums par to, kādu priekšstatu tas atstāj, ienākot uzņēmuma teritorijā, ir tiešām svarīgs. Mūsdienās ir pieejami daudzi finanšu instrumenti, kas ļauj uzlabot uzņēmējdarbību, tāpat pieejams arī Eiropas savienības atbalsts dažādām energoefektivitātes programmām, tāpēc pie pirmās izdevības un iespējas noteikti nepieciešams uzlabot vizuālo tēlu.

Jautājums tik paliek – veikt veco ēku pamatīgu rekonstrukciju, vai uzbūvēt jaunu, modernu ēku, kas atbilst visiem būvnormatīviem un ir energoefektīva. Diezgan bieži tiek pieņemts lēmums tieši par jaunas ēkas celtniecību, jo daudzos gadījumos tas ir finansiāli izdevīgāk, taču, ja ir nostalģija un vecajām ēkām ir sentimentāla vērtība, tad ir vērts ieguldīt renovācijā.

Tas ir būtiski ne tikai ražošanas uzņēmumiem

Savas ēkas fasādes izskats ir būtisks ne tikai uzņēmumiem, kuri ražo, bet īpaši svarīgs tas ir pakalpojumu sniedzējiem un pārdevējiem, jo te gan vairs nevar īsti atrunāties ar nevajadzīgiem tēriņiem. Tas ir tāpat kā ar zīmolu un reputāciju – ja tās nebūs vai būs slikta, neviens pie tevis nenāks.

Ēkas fasādes apdare šo jautājumu var atrisināt ļoti vienkārši. Jo pievilcīgāka ir ēka, jo lielāks prieks uz to nākt klientam. Piemēram, ja jums ir jāveic kādā veselības aprūpes centrā veselības pārbaude, jūs diez vai iesiet uz ēku, kur no sienām lūp nost krāsa, pamatos redzamas plaisas un iekštelpās rodas sajūta, ka šeit jau sen nav bijis neviens meistars. Tik svarīgu lietu kā savas veselības pārbaude mēs uzticam tikai profesionāļiem, un šādu priekšstatu par sevi rada ārsti, kas strādā piemērotās telpās.