Vēlreiz par riepām!

Nupat rit ziemas pēdējais mēnesis un jau atkal pienāks jaunā sezona, kad valsts likumdošana aizliegs pa valsts ceļiem braukt ar ziemas riepām. Gadījumā, ja jūsu automašīnas vasaras riepas stāv garāžā vai pagrabā vēl gana labā stāvoklī, tad jums nav nekādu raižu – atliek vien aizbraukt uz kādu no servisiem, nomainīt riepas un izbaudīt visus automašīnas sniegtos labumus. Taču ja esat izvēles priekšā, kur pirkt un kādas vasaras riepas pirkt, tad noderēs vairāki padomi.

Balstoties uz cenuklubs.lv lapā sniegtajiem auto mehāniķa ieteikumiem, pirmais, kam jāpievērš uzmanība, ir jūsu auto ražotāja dotajiem norādījumiem, kādu parametru riepas jums ir nepieciešamas. Šādu informāciju var uzzināt kaut vai palūkojoties uz jau esošajām riepām, jo tur šie parametri ir uzrakstīti (burtiņu un cipariņu kombinācija). Taču patiesībā šādu ieteikumu vajadzētu prast sniegt visiem atbilstošajiem speciālistiem, kuri riepas pārdod. Ja veikalā jums pārdevējs nespēj ieteikt tieši jums atbilstošāko izmēru, balstoties uz automašīnas riepu apskates rezultātiem, tad aši mūkat prom. Vislabāk to darīt ir atpazīstamos un ar labu reputāciju apveltītos servisos, jo „kaktu profesionāļi” var reizēm sagādāt vairāk problēmu nekā labuma. Kā nekā, tā ir jūsu veselība, dzīvība un drošība.

Kas attiecas uz ražotāju, tad tas jau paliek gaumes jautājums. Ja patīk Michelin, Hankook Masters vai Nokian riepas – lūdzu, riepu izvēle ir ļoti plaša, un vislabākos piedāvājumus jums izteiks pats riepu centrs un tā profesionālie darbinieki. Tādā ziņā labākā izvēle, kur riepas pirkt, tik tiešām ir riepu centrs, jo mazos veikalos piedāvājums būs salīdzinoši ierobežots, un ja arī varēs jums pasūtīt vēlamo riepu komplektu, nāksies gaidīt kādu laiku. Lielos riepu centros piedāvājums, galvenokārt, ir jau uz vietas, īpaši tad, kad sākas aktīva riepu maiņas sezona, proti, novembrī un martā, jo kā nosaka valsts likumdošana, ar ziemas riepām drīkst pārvietoties laika periodā no 1.decembra līdz 1.martam.

Riepu iegādei jābūt rūpīgi izvērtētam jautājumam, jo tas, pirmkārt, ir ilgtermiņa ieguldījums, un, otrkārt, tas ir ieguldījums jūsu komfortā un drošībā. Ik pa laikam dažādos sludinājumos var redzēt piedāvājumu pārdot atjaunotas riepas, tomēr tās var sniegt mazāku garantiju, ka būs drošas, tāpēc pat lētas un jaunas riepas būs labākas nekā riepas, kuras ir atjaunotas vai vispār nodilušas.