Ak, mēs abi divi…

diviStrīdi, kaut arī nav nevienam patīkami, vienlaikus tas ir normāli, ja katrā ģimenē vai katrās attiecībās ik pa laikam izvirzās kādi strīdi. Ir apsveicami, ja kāds no pāra mīļā miera labad nenorij rūgtumu un strīdos neiesaistās, jo šādi strīdi nekad nebeigsies, tie tikai uzkrāsies. Strīdēties ir jāprot, lai ar mīļoto veidotos ciešas un harmoniskas attiecības.

Vai var iemācīties strīdēties?

Internetā ik pa laikam dažādos medijos var atrast ieteikumus, kā strīdēties pareizi. Īpaši tas aktuāli ir ģimenēs un pāru starpā, jo īpaši, ja neviens no viņiem nav ieinteresēts attiecības pārtraukt. Piemēram, šajā delfi.lv rakstā viens no ieteikumiem ir nekad nepazemot un neaizskart partneri. Turklāt raksta autors iet tālāk un iesaka “pareizas” strīdēšanās noteikumus, kas var atvieglot konfliktu risināšanu.

Attiecībās tas tik tiešām ir būtiski, jo strīdi jau parasti rodas ne jau tāpat aiz neko darīt, bet tam allaž ir kaut kāds iemesls. Tiesa, ne vienmēr tas ir atklāts un ne vienmēr tas, par ko jūs strīdaties, ir arī patiesībā tas, ko jūs vēlaties atrisināt.

Daudz efektīvāk pareizu strīdēšanos iesaka šajā tvnet.lv rakstā, kur īsi un lakoniski uzrakstīti ieteikumi, kā paveikt to labāk.

Lietas jādara kopā

Par strīdu mēdz teikt, ka “pagale viena nedeg”, ar to sakot, ka strīdā iesaistās kā minimums divas personas, taču bieži vien tieši strīdi ir tāpēc, ka cilvēki, kuri ir attiecībās, kaut ko nedara kopā.

Nesen biju liecinieks kādam strīdam starp man pazīstamu jauno pāri. Strīda iemesls pat tā īsti nebija puiša vainas dēļ, taču daļēji var saprast sievietes aizvainojumu, proti, puiša draugi bija puisim uzdāvinājuši iespēju pamēģināt Aerodium vēja tuneli. To, kas ir Aerodium, droši vien zinās daudzi, jo tie nav kaut kādi spa pakalpojumi Rīgā, kurus piedāvā teju katrā masāžas salonā.

Lai nu kā, draugs bija devies uz Aerodium vēja tuneli, taču viņa mīļotā bija apvainojusies, ka viņš nebija piedāvājis šādu pasākumu veikt abiem kopā. Kā nekā, abi vēl jauni, gatavi uz dažādām trakulībām, un kopīgi pavadītais laiks – tas viņiem bija teju svēta lieta.

Kāpēc stāstu par šo strīdu dēļ Aerodium? Tāpēc, ka abi pārkāpa visus tvnet.lv rakstā minētos noteikumus, proti, strīds brieda pāris dienas, notika publiski, strīdā tika pārmesti pagātnes grēki, tā īsti viens otrā viņi neieklausījās un beigu beigās puisis palika uz ielas stāvam, jo meitene aizvainojumā paņēma abu kopīgo automašīnu un aizbrauca dievs vien zina kādā virzienā.

Šāds strīds patiesībā bija pamācošs, proti, ja reiz esat kopā un parasti pasākumus apmeklējat kopīgi un dažādos notikumos esat aktīvi līdzdalībnieki, pēkšņi krasi mainīt kādus noteikumus un “otru atstāt aiz borta” ir briesmīga muļķība.