Vieta, kas jāredz ik vienam – LU botāniskais dārzs

Neatkarīgi no tā, vai mīlat augus tik ļoti, ka pārzināt katra latīnisko nosaukumu, vai arī jums vienkārši patīk skaisti ziedi – jums ir kaut reizi jāapmeklē Latvijas Universitātes botāniskais dārzs. Tā ir vieta, kas sniegs baudījumu ik vienam tā apmeklētājam neatkarīgi no tā, cik liela ir “pazīšanās” ar augu valsti.

Pieejamība un biļešu cenas

Botāniskais dārzs atrodas Pārdaugavā, blakus RSU galvenajai ēkai. Braucot no centra, piemēram, ar 9.trolejbusu, ārā jākāpj pieturā, kura attiecīgi arī saucās – “Botāniskais dārzs”. Pieeja dārzam ar sabiedrisko transportu ir ļoti ērta. Atliek vien sekot līdzi sabiedriskā transporta kustības sarakstiem.

Tāpat botāniskajā dārzā ir ērti nokļūt ar savu auto. Protams, ir bezmaksas autostāvvieta pie pašas ieejas dārzā.

Biļešu cenas var atšķirties atkarībā no sezonas, kādā esat ieplānojuši apmeklējumu. Tikai loģiski, ka ziemā biļetes ir lētākas nekā vasarā, kad ir krietni vairāk ko redzēt. Ar iegādāto biļeti varat apmeklēt visas siltumnīcas un telpas, arī tauriņu māju.

Tāpat biļešu cena var būt lētāka uzrādot derīgu studentu apliecību, skolnieka apliecību, bērniem un pensionāriem utt.

Izslavētā tauriņu māja

taurinsTā nedaudz atgādinu ieeju Rīgas zoodārza tropu mājā. Arī noskaņa šeit ir tāda pati, nemaz nerunāsim par temperatūru. Pie ieejas skaidra norāde – tauriņus ar rokām neaiztikt. Vai tad var arī tiem pieskarties? Teorētiski var, jo tauriņi ir diezgan mierīgi, tie sasēduši aizsniedzamās vietās, tāpēc vēlams brīdinājumu ņemt vērā un radībiņām pāri nedarīt!

Tauriņu mājā temperatūra ir plus 30 grādi. Bet karstumu īpaši neizjūt, jo telpā ir ļoti mitrs. Kaut ko nobildēt īsti nav iespējams, ja jūsu ierīces nespēs atklimatizēties. Tāpat noteikti aizsvīdīs brilles.

Ieteikums – apiet tauriņu māju vairāk kā vienu reizi. Daudzi tauriņi ir tik veiksmīgi paslēpušies, ka pirmajā acu uzmetienā nemaz nav pamanāmi. Ja šķiet, ka esat redzējuši “aizdomīgi par maz”, ieskatieties vērīgāk…

Palmu māja – tropi siltumnīcā

Ja vēlaties redzēt īstus džungļus, dodieties uz palmu māju. Garām nepaiesiet – tā ir lielākā ēka botāniskā dārza teritorijā. Un pati lielākā palma, kas stiepjas līdz par savas mājas griestiem, patiešām IR iespaidīga.

Vieta, kur nav reklāmu

Ir ļoti patīkami iegriezties vietā, kurā nav sastopama neviena reklāma. Vieta mierīgām pastaigām, fotogrāfijām un patiešām patīkamiem iespaidiem. Apmeklējot citas iestādes, to vien redz paralēli “eksponātiem” kā dažādus krāsainus uzrakstus – jaunas riepas, iegādājieties jaunas riepas lēti, pērciet ledusskapjus, ietaupiet, atlaides… Apnicīgi, vai ne tā?

Jaunas riepas, kad būs nepieciešams, iegādāsimies internetā – https://www.riepubaze.lv/. Bet ne jau par jaunām riepām vai sadzīves precēm mēs iesākām šo sarunu. Mēs runājām par iespaidiem!

Kopējais iespaids

Kopējais iespaids par LU botāniskā dārza apmeklējumu – vairāk kā tikai pozitīvs. Putnu dziesmas, svaigs gaiss un kolosāli ziedi un augi. Bez tam, tas viss tepat, Rīgā. Pat nevajag izbraukt ārpus pilsētas centra. Kolosāli.

Noteikti vēlos piebilst arī to, ka šeit ir redzamas pietiekoši daudz skaistas vietas, kur izvietoti soliņi un atpūtas laukumiņi. Droši nāciet ar savām sviestmaizēm un izbaudiet!