Par vīramātēm

vīramāte

Ikdienā tiekoties un komunicējot internetā ar dažādām sievietēm esmu sapratusi, ka visas vieno viena “problēma”. Tās ir vīramātes. Klausoties dažādu dāmu stāstos un nostāstos esmu sapratusi, kāpēc var vīramātēm klīst ļaunāki joki nekā par sievasmātēm.

Šai sakarā anekdote:

Vīramāte atnāk ciemos pie vedeklas, apskata dzīvokli, novelk ar roku pa skapjaugšu un jautā:

– Vai zini parunu par šādu netīrību?

 

Vedekla atbild:

– Cūka vienmēr dubļus atradīs…

Un lai viss vienlīdzīgi, viena par sievasmātēm:

Ābrams ierodas pie zīlnieces.

 

Tā paraugās viņa plaukstā un saka:

– Kādas šausmas!

Pēc divām dienām nomirs jūsu sievasmāte.

 

Ābrams:

– Klusāk! To es pats zinu.

Tu man pasaki ko citu: vai mani nepieķers?

 

Cik man ir gadījies dzirdēt no pazīstamām sievietēm un tām, kas dalās pieredzē forumos un blogos, vīramāte parasti ir tā neapmierinātā un komandējošā persona, kas ļoti mīl iejaukties visās jaunās ģimenes darīšanās. Vai tiešām viņa tik ļoti grib atbildēt par sava dēla dzīvi un izvēlēm? Esmu sapratusi, ka vairums vīramāšu ļoti jaucas lietās, kurās nevajadzētu jaukties, kas attiecas tikai un vienīgi uz jauno ģimeni. Tāpat esmu ievērojusi, ka vīramātēm ļoti patīk aprunāt sievietes, kuras izvēlējušies viņu dēli – grozies kā gribi, izvēle NAV LABA.

Nu ko tad lai saka, visi jau nevar būt tik ideāli… Arī es esmu no tām “laimīgajām” personām, kurai jādzīvo kopā ar vīramāti. Tik tiešām, viegli nav. Man gan vēl pagadījies šķietami mierīgs eksemplārs, toties TIK ļoti slinks… Labi, ka vīrs ir pavisam normāls, strādīgs un kārtīgs.

Kāpēc sievietēm tai pat laikā tik lieliski izdodas sadzīvot ar savu vīru tēviem? Tas mani vienmēr ir fascinējis. Tēvi liekas saprotoši, jauki, gādīgi. Viņi ir tādi, ar kuriem gribas komunicēt, kuriem gribas atstāt bērnus. Laikam jau sievietes vienkārši ir čūskas, ne velti internets tā apgalvo. Es labprāt ģimenes svētkos nopērku dāvanu tētim, nekā vīramātei. Dāvana tētim man ir garantija, ka viņš novērtēs. Vīramātei – garantija, ka viņa kritizēs un “noliks”. Dāvana tētim – vīra tētim, man ir tik pat svarīga kā dāvana savam tēvam vai vīram.

Pacelsim vīna glāzes par tām vīramātēm – ikdienas galvassāpēm!