Nepatīkamas lietas, kas var izbojāt plānoto braucienu

Ir tik aizraujoši plānot kādu nozīmīgu braucienu, tas var būt atvaļinājuma vai brīvdienu brauciens, romantiska nedēļas nogalē. Domājam, kur doties, kādi būs pieturas punkti, ko paņemt līdzi. Ja brauc ar savu auto, tad tas tiešām ir ērti, jo pats esi noteicējs pār visu, arī vienmēr var paņemt līdzi visu nepieciešamo. Tomēr, lai arī kā gatavotos un gaidītu braucienu, vienmēr pastāv iespēja, ka kaut kas noiet greizi. Un tas var sabojāt gan noskaņojumu, gan izjaukt plānus.

Lai šādu iespēju mazinātu, ir dažas konkrētas lietas, par kurām vajadzētu padomāt pirms katra tālāka un īpaši svarīga brauciena.

 

  • Negaidītas ķibeles ar auto

problēmas ar auto

Tā noteikti jau uzskatāma par klasiku. Tajā dienā, kad jau tūlīt jādodas ceļā, automašīnā jau saliktas somas un mājas durvis aizslēgtas, atklājas, ka ar automašīnu kaut kas nav kārtībā. Caura riepa, kaut kur tek eļļa, ir tukšs akumulators vai vēl kaut kas cits, kas liedz uzreiz doties ceļā. Labi, ja vēl laiks atļauj veikt kādas vienkāršākas manipulācijas un salabot riteni vai nomainīt kādu lampiņu.

Bet ne viss izdosies tik ātri. Piemēram, auto akumulatori nav uzlādējami tik ātri, tam aiziet daudzas stundas. Tas ir tad, ja auto akumulatori ir labā stāvoklī. Bet, ja auto akumulatori nav tie jaunākie, tad tos var arī neizdoties atjaunot darba kārtībā. Tāpēc, ja paredzēts tālāks brauciens, vajadzētu laikus pārbaudīt automašīnas tehnisko stāvokli.

Ja jābrauc ārpus Latvijas, tad tas pat būtu obligāti. Jāatceras, ka auto akumulatori ik pēc dažiem gadiem ir jānomaina, jo tie nav mūžīgi. Negribētos taču, ka ceļā kaut kur auto apstājas, bet nevar zināt vai tuvākajā tirdzniecības vietā būs pieejami auto akumulatori vai auto serviss, kur sniegs palīdzīgu roku.

Labāk par visu parūpēties pirms ceļa — aizvest auto uz servisu, kur veiks pilnu pārbaudi. Tas vienmēr ir arī drošības jautājums.

 

  • Nepadarīti darbi un nesakārtotas lietas

 

Zinot, ka gaidāms svarīgs brauciens, kuru nekādos apstākļos negribētos atcelt vai pārtraukt, jau laikus visi darbi jāplāno tā, lai pēdējā brīdī neuzrastos kaut kas ārkārtēji steidzams. Tas attiecas gan uz darbu, gan privāto sfēru. Visu laikus jāapdomā un jāsakārto. Kolēģiem un radiniekiem laikus jāpasaka, ka dodaties projām, jānokārto, ka viņiem nebūs vajadzība jūs traucēt.

Darbā jēdeliģē atbildīgais par jūsu sfēru, jāpāradresē e-pasti un telefona zvani, jāpabeidz visas iesāktās lietas, lai nepaliktu nepamierināti klienti vai kolēģi, kuri gaida uz jums. Diezin vai vakarā pirms brauciena gribat saņemt e-pastu, kurā tiek steidzami pieprasīta kāda aizkavējusies atskaite vai plāns, kura sagatavošanai jums vajadzīga vesela diena, kuras jau vairs nemaz nav.

 

  • Likstas ar veselību

 

Slika pašsajūta pavisam reāli ir šķērslis doties ceļā un izbaudīt atpūtu. Protams, ka slimību jau neplānojam un nevaram paredzēt, tomēr, zinot apstākļus, varam sevi nedaudz vairāk pasaudzēt, padomāt, kā stiprināt imunitāti un speciāli nemeklēt iemeslu saķert saukstēšanos vai gripu. Tas attiecas arī uz faktu, ja ir bērni. Nav svarīgi, vai viņus ņem līdzi, vai viņi paliek kāda uzraudzībā. Bērna slimība arī ir apstāklis, kas noteikti var izjaukt iecerēto braucienu. Vairums vecāku tomēr atcels savus plānus un paliks ar bērniem, kuri nejūtas labi.

Tāpēc arī jāparūpējas, lai atvasēm ir stipra imunitāte un labs noskaņojums, kas ir svarīgi faktori, lai bērni mazāk slimotu.