Zobu protezēšana – tā ir izeja no bezizejas

bailes-no-zobārstaZobu problēmas ir ļoti sāpīgs jautājums. Kad sāp zobs, bieži vien grēkojam – iedzeram pretsāpju tabletes un kad sāpe pāriet, aizmirstam par to līdz nākošajam sāpju vilnim.

Ļoti daudzi vienkārši baidās no zobārsta. Citiem trūkst līdzekļu, lai salabotu zobus, jo tas ir ļoti dārgs prieks. Tomēr jārēķinās ar to, ka ielaižot problēmas, agri vai vēlu nāksies maksāt vēl vairāk, lai saglābtu to, kas šķietami vairs nav glābjams.

Kad liekas, ka mutē valda jau īstens karalauks un tur vairs nekas nav glābjams, palīgā var steigt zobu protezēšana. Tā ir pacienta trūkstošo zobu aizvietošana ar mākslīgiem zobiem. Tādējādi tiek uzlabots pacienta estētiskais izskats kā arī runa.

Bieži vien ir dzirdēts, kad cilvēks, kuram trūkst zobu, runā īpatnēji. Tad, kad trūkstošie zobi ir aizvietoti, runa izmainās, tā kļūst tāda, kādai tai būtu jābūt “oriģināli”. Tāpat uzlabojas izskats.

Protezēšanai var būt dažādi varianti:

  1. Zobu audu restaurācija ar kroņiem;
  2. Kosmētiska zobu virsmas atjaunošana ar porcelāna plāksnītēm jeb venīriem;
  3. Trūkstošo zobu aizvietošana ar neizņemamām protēzēm;
  4. Inlejas un onlejas;
  5. Trūkstošo zobu aizvietošana ar izņemamām protēzēm;
  6. Sakodiena restaurācija;
  7. Pilnas zobu rindas aizvietošana ar jaunu.

Daudzi pacienti izvēlas savu izskatu uzlabot ar porcelāna plāksnītēm. To uzlikšana padara izskatu svaigāku, zobiem ir vienāda krāsa, nav nekādu plankumu vai krāsas dažādības. Zobi vienmēr izskatās kopti un veselīgi! Tāpat tie turpmāk būs veselāki, jo plāksnītes zobus arī aizsargā.

Pirms lemjat par labu kādām protezēšanas manipulācijām, jākonsultējas ar pieredzējušu speciālistu. Vislabāk vēsties pēc palīdzības iestādē, kas darbojas šai jomā un var lepoties ar savu pieredzi.

Rīgā ir ļoti daudz izcilu zobārstniecības kabinetu. Kā labi profesionāļi ir atzīti arī Stomatoloģijas Institūta speciālisti. Šeit var ne tikai salabot zobus, bet uzlabot arī savu miega kvalitāti pie miega speciālistiem. Tāpat iespējams konsultēties ar žokļu ķirurgu un citiem specifiskiem ārstiem, kas parastās poliklīnikās nebūs sastopami.