Kāpēc sāp pēdas — atbildi sniegs podometrija

podometrijaKājas ir cilvēka galvenais balsts, kas ik dienu pacieš visu, ko esam iecerējuši paveikt. Slodze, kas ik dienu jāpiedzīvo kājām un pēdām, nav nekāds joks. Tāpēc būtu tikai normāli, ja par pēdu un kāju veselību arī tiktu atbilstoši domāts. Diemžēl dažādas pēdu veselības problēmas ir ļoti izplatītas. Un cilvēki īsti nezina, kādi tam ir cēloņi, kā arī nemaz īsti nemēģina situāciju risināt, bet gan samierinās ar to, cieš diskomfortu.

Ko darīt, ja nepieciešams uzlabot pēdu stāvokli un atbrīvoties no diskomforta? Jāsāk būtu ar tādu procedūru kā podometrija. Tā ir pēdu diagnostika, kas ļauj atklāt, kādi ir problēmas cēloņi.

 

 

Diagnostika ir pareizais sākums

Podometrija ir ātrs un efektīvs veids, kā uzzināt par savu pēdu veselību, noskaidrot, kuras pēdu daļas saņem vislielāko slodzi, vai tā ir atbilstoša, kas tieši rada nepatīkamos simptomus, kas var būt ne tikai sāpes, bet arī kādi veidojumi, sāpes, kas izstarojas un pārnesas uz citām ķermeņa daļām, jo nepareizs svara sadalījums uz pēdām tiešām var radīt sekas mugurā, plecos, citu orgānu darbībā, jo izmainās ķermeņa smaguma centrs, gaita, muguras izliekums. Tāpēc podometrija ir nepieciešama, lai apzinātos problēmas apmērus un saņemtu profesionālas rekomendācijas, kā situāciju uzlabot.

No sāpošas muguras līdz deformētiem kauliņiem

Problēmas, kas izriet no nepareiza svara sadalījuma uz pēdēm, ir tiešām dažādas. Un tās neaprobežojas tikai ar pēdām, bet gan atsaucas arī citās ķermeņa daļās. Tās var būt muguras un locītavu sāpes, starpskriemeļu diska trūce, osteoartroze, ceļu un gūžu problēmas, dažādi pēdu veidojumi — kauliņi, āmurveida pirksti un citas problēmas, kas ikdienā noteikti nav tās patīkamākās, jo rada gan sāpes, gan diskomfortu, mazinot iespēju pilnvērtīgi dzīvot un izbaudīt visas aktivitātes.

Kādi ir biežākie cēloņi?

Kā jau tika minēts, tad pamatā problēmas rada tas, ka nav pareizs svara sadalījums uz pēdām. Bet tas šķiet tā neizprotami, jo visi taču staigājam. Kāpēc nav pareizs svara sadalījums? Te jārunā par problēmas dziļākajiem slāņiem. Pie vainas patiesībā var būt:

  • nepareiza apavu izvēle;
  • pārāk augstu apavu nēsāšana;
  • ilgstoša un vienveidīga slodze uz kājām, kas var būt darbs stāvus vai izteikti sēdošs darbs;
  • palielināts ķermeņa svars un cukura diabēts.

Kā podometrija palīdzēs?

Savus paradumus cilvēks var mainīt tikai pats. Atbilstoši izvēlēties apavus, samazināt svaru. Bet podometrija ļauj to izdarīt pareizi, jo pēc pārbaudēm var noteikti, piemēram, kāda veida supinatori nepieciešami konkrētajam cilvēkam, lai izmainītu pēdu noslogojumu un atvieglotu pēdu veselības problēmas. Viena no vietām, kur Rīgā ērti pieejama podometrija, ir VCA poliklīnika. Tu tiek veikta modernākā pēdu diagnostika, lai palīdzētu pacientiem uzlabot viņu dzīves kvalitāti.