Drēgnajos rudens vakaros sasildies pirtiņā

pirtiņšPirts tradīcijas latviešiem ir ļoti senas un pamatīgas. Tās mantotas no paaudzes paaudzē. Ja senāk pirkts bija katrā sētā un tajā notika ļoti svarīgas darbības (dzemdības, mazgāšanās, slimnieku kopšana utt.), tad tagad pirts vairāk ir kā uzmundrinošs un attīrošs rituāls, kuram vairāk tiek uzsvērta tā enerģētiskā nozīme cilvēka dzīvē, jo nomazgāties ikdienā taču varam katrs sava mājokļa vannasistabā. Tomēr, neskatoties uz to, pirts rituāli joprojām ir pieprasīti un latviešiem ļoti tuvi.

Tagad tie, kuru īpašumā ir sava pirtiņa, ir pat priviliģētā situācijā, jo var pirti izmantot gan paši, gan draugi, gan arī par maksu sniegt pirts pakalpojumus citiem. Līdz ar rudeni un ziemu pieprasījums pēc pirts pieaug, jo ir vēlme izkarsēties un izpērties uz lāvas, uzturēt veselību un īstenot kādu īpašu pirts rituālu, kas palīdzētu labāk noturēt veselību un labu garastāvokli, attīrīties no visa liekā.

Pirtis ir tiešām dažādas. Var būt pēc senām tradīcijām celtas nelielas pirtiņas, gan pārvietojamas pirtis, kas jau ir ievērojami modernizētas un pielāgotas mūsdienu komforta standartiem. Un, ja mājās kādam ir prasmīgas rokas, tad savām vajadzībām piemērotu pirtiņu var uzcelt arī pašu spēkiem. Galvenais ir ierīkot kārtīgu un drošu apkures sistēmu, kas izturēs augsto temperatūru. Noderīgas var būt tērauda caurules, kas ir saliekamas vajadzīgajā konstrukcijā, ir par pieejamām cenām un labi iztur augstas temperatūras. Tērauda caurules var iegādāties tīmekļa vietnē rgj.lv.

Pirti var labi izmantot:

  • romantiskai atpūtai;
  • var tajā veikt mazgāšanos un rituālus visa ģimene kopā;
  • kā arī pirti apvienot ar izklaidēm, sarīkojot ballīti;
  • vai arī pirti var apmeklēt vienatnē, lai veiktu attīrīšanos, rituālus un atjaunotu savu gara spēku, attīrītu enerģiju un domas.

Pirts mūsdienās ir ļoti universāla un izmantojama tā, kā tajā brīdī ir vēlēšanās. Sena tradīcija, kas spējusi sekmīgi dzīvot līdz mūsdienām un arī pielāgoties modernā cilvēka vajadzībām. Ja vēl neesat to mēģinājuši, tad šoziem ir īstais laiks atklāt pirti un tās sniegtās iespējas.