Skaistas jubilejas arī skaisti jānosvin

dzimšanas_dienas_torteIr tik patīkami savā dzimšanas dienā saņemt uzmanības apliecinājumus, ziedus, bučas un laba vēlējumus gan no ģimenes, gan draugiem, gan kolēģiem. Tā ir skaista diena, lai arī kurā gadalaikā tā būtu. Ar katru nodzīvoto gadu kļūstam gudrāki, skaistāki un interesantāki, jo esam guvuši dzīves pieredzi, izdzīvojuši jaunus notikumus, varbūt tikuši galā ar kādiem dzīves izaicinājumiem. Un tad, kad pienākusi kāda apaļa jubileja, ir sajūta, ka aizvadīts kāds dzīves posms, uz kuru jau var tā nopietni atskatīties, izdarīt secinājumus.

Nesen es pati svinēju savu trīsdesmito dzimšanas dienu, bet mammai atzīmējām vēl nozīmīgāku jubileju — apaļus piecdesmit gadus. Tos nosvinējām ar lielu ballīti radu un draugu lokā. Mamma gan sākumā iebilda, tas neesot vajadzīgs. Bet mēs taču zinām, ka patiesībā visi grib, lai pie viņa atnāk ciemos, apsveic, sumina. Tāpēc uzņēmos sarīkot šo jubileju. Pasūtīju jau klātu galdu, lai vienreiz ir tā diena, kad mammai nav jāstāv pie plīts.

Ziedu kalni un īpašas dāvanas

Viesu mammas jubilejā bija diezgan daudz. Un katrs atnāca ar skaistām puķēm, arī brīnišķīgām dāvanām. Mēs, četri mammas bērni, nolēmām viņai pasniegt vienu kopīgu dāvanu. Gribējām, lai tas ir kaut kas tikai viņai, kaut kas skaists un īpašs, kas izsaka mūsu mīlestību un pateicību. Tāpēc pasūtījām elegantu rotaslietu komplektu, ko izgatavoja pēc mūsu vēlmēm. Tajā arī tika ieslēpts gravējums ar sirsnīgu tekstu no mums.

Sākumā bažījos, kā šāda juvelierizstrādājumu izgatavošana pēc pasūtījuma darbojas, bet galu galā biju ļoti apmierināta. Izvēlējos jau zināma juveliersalona pakalpojumu — https://gemmi.lv/lv/180-izgatavosana. Mamma par šādu dāvanu bija ļoti pārsteigta, bet priecīga. Viņa visu dzīvi ir atlikusi savus mazos un lielos prieciņus, lai rūpētos par mums. Zinu, ka viņai nekad nav bijis skaistu rotaslietu, lai gan viņai tās patīk un arī gribētos, bet tas jau vienmēr apstājas pie finansēm. Tāpēc nolēmām, ka 50 gadu jubilējā viņa ir pelnījusi rotāties ar skaistiem zelta auskariem, kas papildināti ar dabīgu akmeni. Un pie kleitas uzlikt pieskaņotu zelta ķēdīti ar tādu pašu kulonu kā auskaru tematika. Un vēl īpašāku pasūtījām zelta aproci, tai iekšpusē bija gravējums, kas apliecina mūsu mīlestību.

Skaistas bildes par atmiņu

Vēl parūpējos par to, lai jubilejas oficiālajā daļā piedalās profesionāls fotogrāfs, kurš parūpējās par to, lai notikums tiktu iemūžināts skaistās, kvalitatīvās, sirsnīgās fotogrāfijās, kas būs par atmiņu no šīs dienas gan mums, gan mammai. Bildes izdevās lieliskas. Es no tām izgatavoju fotogrāmatu, lai vieglāk glabāt un ērtāk apskatīties. Fotogrāfijas papildināju ar tekstiem, ko savācu no viesiem. Katrs pateica kaut ko īpašu par viņu.