Lietišķais stils un rotaslietas

Lietišķais stils ir viens no izlatītākajiem, jo vairums profesiju to pieprasa. Tomēr, neskatoties uz to, ka lietišķais stils ir ikdienas nepieciešamība, tāpat valda daudz neskaidrību, kas tad īsti šim stilam piederas, kas nepiederas.

Ar apģērbu jau daudz maz ir skaidrība — vīriešiem uzvalks, krekli, auduma bikses, nekādu sporta apģērbu. Sievietēm tie ir kostīmi, blūzes, svārki, kleitas, kurpes ar slēgtu purngalu. Problēmas vairāk rada nelielās detaļas un arī aksesuāri, kuriem arī jābūt ieturētiem lietišķā stilā. Šoreiz par rotaslietām.

Mazāk ir labāk

Ja runā par lietišķo stilu un rotaslietām, tad vienmēr mazāk ir labāk. Rotaslietas ir tikai neliels papildelements, kam nav jābūt uzkrītošam, tam nav jāpiesaista skatiens kādai ķermeņa daļai. Labāk izvēlēties tikai vienu vai maksimums trīs elementus, ko pielikt klāt lietišķajam apģērbam. Ja nav pārliecības, ka tas labi izskatās un atbilst stilam, labāk no šādas rotas atteikties vispār. Tā noderēs pie cita tērpa un citā dzīves situācijā. Ja amats ir atbildīgs, ja ikdienā jūsu virzienā vērsti daudzi skatieni, tad tas tiešām ir ļoti būtiski, jo kļūdaina rotaslietu izvēle var tiešām sabojāt visu kopējo vizuālo tēlu.

Bižutērijai NĒ

Jāatceras arī tas, ka bižutērija domāta jaunām meitenēm un neformālai videi. Lietišķais stils noteikti ar to nav savienojams. Vairums bižutērijas izskatās lēta un bezgaumīga. Tāpēc labāk mājās vispār tādu neturēt, lai nav kārdinājums kādreiz izmantot. Bižutērijas vietā labāk izvēlēties zelta, sudraba un citu metālu rotaslietas. Ja uzvilksiet kvalitatīvu zīda blūzi, klasiskus svārkus un elegantas laiviņas, tad lietišķs apģērbs būs ļoti labs, bet, ja to visu papildināsiet ar kādām grabošām un košām rokassprādzēm vai gariem, krāsainiem auskariem, kur ir spalvas, bumbas un spīdumi, tad tas būs pilnīgs fiasko. Labi izvēlētais apģērbs pazudīs aiz šīs rotu bezgaumības.

Zelts un sudrabs bez pārspīlējumiem

Sudraba un zelta rotaslietas klasiskā izpildījumā būs vislabākā izvēle, ko kombinēt ar lietišķo apģērba stilu. Ko tas nozīmē? Var izvēlēties zelta ķēdītes. Tās var lietot gan virs, gan zem tērpa. Zelta ķēdītes ir smalkas un elegantas, nav pārāk uzkrītošas. Kā arī zelta ķēdītes lieliski saskan ar jebkādu apģērbu, ko lietišķā vidē izvēlaties. Var izmantot zelta ķēdīti, kas ir kā aproce. Arī zelta auskarus, kas nav pārāk masīvi un gari. Labāka izvēle būs īsi vai nagliņas tipa auskari bez romantiskām vai pārspīlētām detaļām.

Jo vienkāršāka dizaina rotaslietas izvēlaties, jo labāk. Svarīga ir kvalitāte un elegance, kurai jāstaro no rotām. Tādas var izvēlēties gan zelta, gan sudraba rotas. Mājās var veidot savu izmeklētu rotaslietu kolekciju, kas būs universāla un klasiska, tāpēc derēs jebkurai dzīves dienai.