Grūtniecība ir ļoti īpašs laiks

grutniecibaCilvēkiem grūtniecības laiks ir deviņi mēneši. Šis laiks ir vajadzīgs, lai mazā dzīvība izaugtu un attīstītos mātes vēderā. Bet ne tikai. Deviņi mēneši ir vajadzīgi arī tāpēc, lai pati sieviete pierastu pie tā, ka viņas dzīvē uz mūžīgiem laikiem ienāks bērns. Vajadzīga fiziska un psiholoģiska adaptācija, kas notiek šajos mēnešos.

Sākumā grūtniecība ir tikai fakts, skaitļi analīzēs un divas svītriņas. Pēc kāda laika ultrasonogrāfija ļauj ieraudzīt jau īstu, kustīgu un dzīvu mazuli, bet arī tad viņš ir vēl tikai bilde ekrānā. Kad noieta vismaz trešā daļa no grūtniecības, sieviete jau sāk patiešām sajust mazuli sevī — viņš kustas, vēders ir kļuvis pamanāms. Bērns tajā brīdī kļūst daudz reālāks. Līdz deviņu mēnešu beigās viņi abi ir gatavi satikties — mamma ir gatava dzemdēt, bet mazulis ieraudzīt šo pasauli.

Lai gan katra grūtniecība ir savādāka, tomēr ikviena sieviete pateiks, ka viņai šis laiks ir bijis īpašs. Tās ir atmiņas, kas nekad nezūd. Jā, grūtniecība nav tikai vieni prieki, tie ir arī satraukumi un bažas, jo ir liela vēlme mazo pasargāt, vienmēr zināt, ka ar viņu viss kārtībā. Gan medicīniskiem nolūkiem, gan mammas sirdsmieram tiek veikta ultrasonogrāfija, lai redzētu, ka ar bērniņu viss kārtībā. Mūsdienu medicīnas sasiegumi spēj dot samērā lielu drošības sajūtu, ārsti ir profesionāli. Ja māmiņa jau laikus ir stājusies ārstu uzskaitē, tad noteikti saņem lielisku grūtniecības aprūpi.

Bet daudz vairāk grūtniecība paliek prātā tieši ar sajūtām, emocijām, to laimes un satraukto gaidīšanas sajūtu. Mamma bērniņu vēderā jūt, redz, viņi savā veidā komunicē. To var darīt arī citi ģimenes locekļi, jo arī viņiem ir jāpierod pie gaidāmajām pārmaiņām. Grūtniecības laikā sievietei ir īpašs statuss, kas liek viņai būt saudzējamai un aprūpējamai, jo viņa taču dara tik grūtu un svētu darbu — audzē savā ķermenī jaunu, pilnvērtīgu un ideālu cilvēkbērnu.

Neskatoties uz to, ka grūtniecības sākumā var būt nelabumi, ka aug vēders, kas liedz ērti kustēties, ka pietūkst kājas, palielinās svars — sievietes to visu gatavas pārdzīvot atkal un atkal, jo tas, ko viņas iegūst un izjūt, ir daudz svarīgāk. Sievietes ķermenis ir mājas jaunajai dzīvībai, kurai vēl jākļūst gana stiprai, lai varētu piedzimt. Tāpēc grūtniecība ir viens no lielajiem brīnumiem un īpašiem brīžiem sievietes dzīvē.