Pieaugušajiem pieaugušo problēmas

Pieaugušajiem pieaugušo problēmasIr tik labi, ka bērnībā un skolas gados esi vecāku aprūpē, viņi padomā par ģimenes pavardu, gādā par ēdienu, apģērbu, risina problēmas. Vienīgais, kas ir bērnu ziņā — augt, mācīties, baudzīt dzīvi, iepazīt pasauli. Bet tad pienāk brīdi, kad skola ir beigusies, arī pilngadība klāt. Tad jāsper soļi plašajā pasaulē un jākļūst patstāvīgam.

Lai gan sākumā tas ir lieliski, vilinoši, sniedz brīvība sajūtu, tomēr pieauguša cilvēka dzīves spēles noteikumi nemaz vairs nav tik saudzīgi, kā mums no malas izskatījās bērnībā un pusaudžu gados.

Nodrošināt sev pajumti, ēdienu, samaksāt rēķinus

Kļūstot patstāvīgam, nākas arī pašam uzņemties finansiālās rūpes, nodrošināt dzīvesvietu, ēdienu, apģērbu un citas vajadzības. Jādomā, ko un kur izvēlēties, lai ar saviem ienākumiem pietiktu, lai to apmaksātu.

Te sākas lielais finanšu pratības izaicinājums. Ja iepriekš ģimenē nav iegūtas nekādas iemaņas, tad šajā brīdī jaunais cilvēks var nonākt daudzu grūtību priekšā, pieņemt nepareizus lēmumus, kas vēlāk rada nevēlamas sekas.

Arī tās problēmas, kas iegūtas pašu lēmumu rezultātā, pieaugušam cilvēkam jāspēj paša spēkiem atrisināt. Nevar cerēt, ka visu tavā vietā atrisinās citi, atnāks vecāki uz atrisinās. Protams, ka atbalstu un palīdzību var lūgt, bet atbildība tomēr ir tava.

Atrast savu īsto vietu darba tirgū

Jaunieši pēc skolas absolvēšanas bieži vien izvēlas studēt, lai iegūtu labāku konkurētspēju darba tirgū. Ekonomiskie apstākļi nosaka, ka vairumā gadījumu paralēli studijām ir vajadzība strādāt, lai uzturētu sevi. Un te sākas diezgan nežēlīgs posms jauna cilvēka dzīvē, kad reizē notiek izglītības iegūšana, pirmā darba pieredze, atbildības mācīšanās, karjeras veidošana. Tas ir interesants laiks, bet ļoti dinamisks, prasa daudz spēka. Labi, ka jaunībā tas viss ir.

Lielais izaicinājums — būt savas ģimenes galvai

Nereti paralēli tam visam vēl rodas mīlestība, tiek svinētas kāzas, dzimst bērni. Tas nozīmē, ka jaunajiem klāt nāk vēl dažas lomas — sieva, vīrs, tētis, mamma. Šajā lauciņā izaicinājumu tiešām ir ļoti daudz. Kaut kādi modeļi tiek kopēti no savām ģimenēm. Dažreiz varbūt ne tie veiksmīgākie. Tāpēc nāk vilšanās, ir iespēja kļūdīties, atkal kļūdas labot, mainīt kaut ko. Ja bērnībā vecāki bija tie, kas izdomāja, kā uzturēt ģimeni, tad nu jau pašam ir jābūt atbildīgam par savu jauno ģimeni.

Kļūdas ir neizbēgamas

Neceriet, ka dzīve paies bez kļūdām. Kļūdas ir vienmēr. Daudz kļūdu ir finanšu jomā. Jauni cilvēki nereti krīt kredītu valgos, jo ātri grib labu un ērtu dzīvi, bet neizvērtē savas spējas īstenot saistības. Bet problēmas ir jārisina, nevis jābēg no tām. Naudas lietās var noderēt kredītu apvienošana. Būs mazāk izdevumu un uzlabosies kredītvēsture. Kredītu apvienošana Latvijas Hipotēkā iespējama jebkuru veidu kredītiem.